Sekretariat 61 6653920

Adademia Sieci CISCO

Akademia Sieci Cisco została utworzona w 2002 roku przy Politechnice Poznańskiej. Obecnie jest największym ośrodkiem tego typu w Wielkopolsce. W ramach akademii prowadzone są autoryzowane szkolenia ze zbioru kursów firmy Cisco Systems.

Firma Cisco Systems, współpracując z instytucjami rządowymi i edukacyjnymi na całym świecie, podjęła konkretne działania zmierzające do złagodzenia niedoboru specjalistów ds. sieci. W 1997 roku wdrożono specjalny program edukacyjny - Cisco Networking Academy Program (CNAP), którego celem jest upowszechnianie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych związanych z sieciami komputerowymi.

Program został podzielnony na 7 semestrów. Podczas pierwszych 4 semestrów uczestnicy programu CNAP przyswajają wiedzę i zdobywają doświadczenie niezbędne do uzyskania świadectwa Cisco Certified Network Associate (CCNA) . Natomiast kolejne 3 semestry nauki pozwalają na przygotowanie do egzaminów Cisco Certified Network Professional (CCNP). Najwyższy poziom certyfiktów zawodowych Cisco repreznetują certyfikaty Cisco Certified Internetworking Expert (CCIE), które na razie nie są objęte programem akademii sieciowych.

Szkolenia w ramach programu CNAP cieszą się ogromnym powodzeniem. Ponad 10000 ośrodków edukacyjnych w 152 krajach kształci obecnie ponad 469 tys. przyszłych specjalistów.

Obecna rewolucja internetowa powoduje zmiany w sposobach i metodach kształcenia. Zdobywanie wiedzy nie może się dziś obejść bez dostępu do informacji zawartej w Internecie.

Program nauczania Cisco Networking Academy odzwierciedla bieżące trendy i prowadzony jest przez instytucje edukacyjne. Wiedza jest przekazywana przez stosowanie różnych technik nauczania. Obok tradycyjnych wykładów i zajęć klasowych są przewidziane liczne zajęcia laboratoryjne z możliwością rozwiązywania realnych problemów oraz cały zestaw środków i narzędzi internetowo-multimedialnych do samodzielnego zdobywania wiedzy.

Program akademii sieciowej Cisco jest stale i na bieżąco aktualizowany w trosce o przekazywanie wiedzy odpowiadającej aktualnemu stanowi techniki. Jednocześnie program zakłada stałe kontakty pomiędzy Cisco a akademiami prowadzącymi zajęcia kursowe. Taka dwustronna komunikacja pozwala na uaktualnianie programu w zależności od potrzeb odbiorców i wymagań rynku pracy.

Więcej informacji dotyczących aktualnie prowadzonych szkoleń oraz programu akademii można znaleźć na stronach:

www.cna.et.put.poznan.pl
www.netacad.com


Huawei ICT Academy

W dniu 22 listopada 2016 roku Katedra Sieci Telekomunikacyjnych Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej, wspólnie z firmą Huawei, oficjalnie zainaugurowały Akademię Huawei - Huawei ICT Academy. Akademia jest to programem szkoleniowym Huawei, który umożliwia uczestnikom pogłębianie wiedzy z dziedziny nowoczesnych technologii informacyjno - komunikacyjnych. W programie przewidziane są wykłady oraz zajęcia praktyczne prowadzone przez profesjonalistów z branży. Na naszej uczelni będą prowadzone certyfikowane kursy w obszarze bezpieczeństwa sieci komputerowych, utrzymania, zarządzania i administrowania sieci bezprzewodowej oraz rozwiązań chmurowych. Zajęcia przeprowadzane będą w laboratorium Huawei ITC Academy (sala 020a, ul. Polanka 3), które zostało wyposażone w wysokiej klasy urządzenia Huawei.

Więcej informacji na stronie:

www.huawei.edu.pl
www.huaweiacad.com


Adademia Szkoleń GNU/Linux

Politechnika Poznańska nawiązała współpracę z LPI na zasadzie partnerstwa autoryzowanego już w 2011 r. jako pierwsza polska uczelnia wyższa. Linux Professional Institute oferuje specjalny program partnerski dla szkół i uczelni, który jest gwarancją wysokiej jakości szkoleń linuksowych, dzięki wykorzystaniu wykwalifikowanych, certyfikowanych instruktorów LPI oraz najwyższej jakości materiałów szkoleniowych. W ramach akademickiego programu partnerskiego LPI AAP (LPI Approved Academic Partner) szkoły i uczelnie wyższe korzystają ze znacznych korzyści, m.in. materiały szkoleniowe dla studentów dostępne są bezpłatnie a ceny egzaminów LPI są dla studentów niemal o połowę niższe niż na rynku komercyjnym.

Linux Professional Institute wspierany jest na całym świecie przez firmy sektora IT, klientów korporacyjnych, społeczności zawodowe, jednostki rządowe i środowiska naukowe. Program certyfikacyjny LPI jest rozpowszechniany poprzez sieć programów partnerskich na pięciu kontynentach i jest dystrybuowany w wielu językach w ponad 5 tys. centrach egzaminacyjnych. Od roku 1999, LPI przeprowadził ponad 320 tys. egzaminów i wydał ponad 120 tys. certyfikatów LPIC na całym świecie.

Więcej informacji dotyczących aktualnie prowadzonych szkoleń oraz programu akademii można znaleźć na stronach:

www.linux.et.put.poznan.pl
www.lpice.eu